Shop Mobile More Submit  Join Login
Bajka o Księciu i Smoku part I          Dawno, dawno temu w pewnym królestwie żyła zła królowa. Miała dwóch swych synów i jednego pasierba. Macocha bardzo kochała swoich dwóch starszych synów i lubiła się nimi chwalić, ponieważ obaj byli przystojni. Swojego pasierba traktowała zaś bardzo źle, niczym wyrzutka, bojąc się, że może w przyszłości odebrać jej wielki majątek, który zostawił mu zmarły ojciec, a jej drugi mąż. Tak wiec ów chłopiec był zwykle traktowany jak popychadło. Nie oponował jednak, gdyż przywykł do takiego życia.
          Patrząc na najmłodszego z chłopców, widać było, że ma zupełnie innych rodziców, niż jego bracia. Jego krótkie, rozczochrane włosy, o czarnym kolorze upodabniały go do matki, po której takowy odziedziczył. Duże, ciemne, brązowe oczy były identyczne do jego świętej pamięci ojca. Delikatne rysy twarzy, nieco ciemniejsza karnacja, przywodząca raczej na myśl osoby z zachodnich krain, z których to wywodziła się jego zmarła matka.
          Był zupełnym przeciwieństwem obydwu synów macochy, których włosy lśniły brązem, tęczówki były oliwkowo zielone, twarze mieli mocno zarysowane, a wzrostem przewyższali młodszego chłopaka o głowę. Czymż wszakże było te marne 165 centymetrów jego wzrostu?
          Książę jednak nie zrażając się tymi różnicami, wiódł spokojne życie, w zamku swych dawnych rodziców, a macocha wykorzystywała go do wszelkich prac domowych. Oprócz tego musiał także wykonywać wszystkie zachcianki jej synów.
          Pewnego dnia, kiedy był na targu, zobaczył wiszące ogłoszenie. Po odczytaniu owego pisma zamarł. Ogłoszenie mówiło, iż w sąsiednim królestwie zadomowił się smok. Ten, kto zgładzi bestię, miał otrzymać pół królestwa i księżniczkę za żonę.
          Chłopiec ucieszył się, gdyż była to dla niego doskonała szansa na uwolnienie się od rodziny i wszelkich obowiązków. Czym prędzej pognał do swego domu, by oznajmić macosze swe plany względem ubicia smoka. Miał niejako nadzieję, iż odmieni to jego dotychczasowy żywot.
          Macocha z początku wyśmiała go i nie chciała się zgodzić, bo chłopak był dobrą - bo darmową - służbą. Po chwili jednak do głowy wpadł jej szatański plan: przecież to doskonała okazja, żeby pozbyć się go raz na zawsze!
          Wyruszył tedy na swa pierwszą w życiu niebezpieczną przygodę. Na drogę dostał trochę zapasów oraz pieniędzy - królowa musiała chociaż udawać, iż się nim interesuje. Otrzymał także hubkę i krzesiwo oraz zwijane posłanie i ciepły koc, które miały mu służyć za łóżko.
          Interesującym przeto był fakt, iż królowa nad wyraz rzewnie pożegnała swego pasierba. Nie dopatrywał się on jednak w jej zachowaniu żadnych podstępów. Szedł wiec traktem prowadzącym przez las, nucąc sobie starą zasłyszaną gdzieś melodię.
          Kobieta z kolei, odczekawszy kilka godzin, aż pasierb zdąży się oddalić i wysłała za nim swojego starszego syna, aby go zabił, kiedy będzie przechodził przez ciemny las. Najstarszy syn uzbroił się i wyruszył w ślad za nim.
          Tymczasem chłopcu bardzo spieszyło się do tego królestwa i królewny, więc nie zważając na zmęczenie i głód szedł i szedł przed siebie bez odpoczynku, aż dotarł na miejsce. Wszedłszy za mury, skierował się wprost do króla, mając nadzieję na informacje, gdzie może odnaleźć bestię. Zdziwił się wielce, widząc długą kolejkę do zamku. Widocznie nie tylko on postanowił się połasić na rękę królewny.
          W między czasie jego starszy brat obserwował go z ukrycia, czekając na najlepszą okazję na zabicie małego braciszka.
          Młody książę, o włosach czarnym niczym pióra kruka, czekał i czekał w długiej kolejce, aż w końcu mu się znudziło i postanowił na własną rękę odnaleźć smoka. Przechodnie wskazali mu dobrze znaną im wszystkim drogę, po której co tydzień odprowadzano jedną dziewicę potworowi na pożarcie. Po krótkiej wędrówce stanął przed ogromną jamą. Nie musiał długo czekać, aż bestia wychynie ze swej pieczary.
          - Czego tu szukasz, nędzny śmiertelniku? – Ryknął smok, kiedy tylko go ujrzał.
          Ten tylko rozszerzył oczy w zdumieniu. Bał się odpowiadać. Dopiero teraz zdał sobie sprawę, z jaką poczwarą próbuje się mierzyć. Przełknął ze strachu ślinę, obserwując złote oczy z pionowymi źrenicami, lustrujące go centymetr po centymetrze.
          - Zazwyczaj od razu zjadam ludzi, którzy przychodzą pod mą jaskinię - rzekł smok przyjrzawszy mu się dokładnie. - Ale ty mi się, chłopczyku podobasz. – Uśmiechnął się, obnażając długie, ostre kły. - Więc Ciebie najpierw ZGWAŁCĘ!
          Młodzieniec cofnął się kilka kroków z przerażeniem. Nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał. Toż to kpina! Ta poczwara sobie z niego jawnie drwi! Jak śmie?! Nie pozwoli na to!
          - Nie obawiam się ciebie - rzekł nieco drżącym głosem, a jego wątłe ciałko zadrżało nieco. - Stań do walki, bestio!
          - Już my sobie zaraz powalczymy! - Zaśmiał się smok i zanim chłopak się obejrzał, już tkwił w wielkiej łapie potwora.
          Nie zważając na jego protesty, złotooka bestia zabrała go do swojej pieczary. Szli i szli, bo jaskinia była bardzo głęboka, a wszechobecna ciemność tylko zwiększała jego strach. W końcu jednak smok zatrzymał się, a wnętrze samoistnie rozświetlone zostało blaskiem pochodni. Przyjrzał się chłopcu, by w chwilę później postawić go na ziemi.
          - Jeśli będziesz grzeczny, to nie przykuję cię do ściany. - To rzekłszy, wskazał potężnym pazurem na kajdany przymocowane do skały za plecami księcia.
          Tamten skinął głową, a ledwo smok go puścił, zaczął cofać się krok za krokiem. Co teraz ma się z nim stać? Po co w ogóle ruszał na tę wyprawę? Mógł teraz z uśmiechem zamiatać kuchnie, a tu proszę - wpadł jak z deszczu pod rynnę.
          Coraz większa nadzieja rodziła się w jego sercu, ponieważ smok zdawał się nie dostrzegać jego powolnej ucieczki. Kiedy zrobił jednak jeszcze kilka kroków w tył, bestia odwróciła się.
          - A dokąd ty się wybierasz, chłopaczku? - Zapytał zastępując mu drogę. - Chyba jednak będę musiał przykuć Cię do tej ściany - zaśmiał się, po czym jak powiedział, tak zrobił.
          Chłopak patrzył z przerażeniem jak ostry pazur bez jakiegokolwiek problemu rozcina jego skórzaną kapotę i koszulę.
          - Nie! Nie rób tego! - Zawołał resztką sił, czując, że jest na skraju omdlenia.
          Smok roześmiał się tylko. Przybliżył głowę na długiej, wężowej szyi do twarzy swojej ofiary, na co chłopak z przerażeniem zamknął oczy, jednak ostrych jak brzytwy zębów, poczuł na swoich ustach delikatny pocałunek.
          Otworzył momentalnie oczy i zobaczył wyraziste rysy twarzy przystojnego mężczyzny. Jego długie, białe włosy, opadające do pasa, lśniły w blasku pochodni. Zimne, złote oczy, wpatrywały się z ciekawością w młodego bruneta. Mężczyzna, zdecydowanie wyższy i lepiej zbudowany od młodego księcia, mógł być od niego straszy najwyżej o pięć lat. Chłopak nie rozumiał tego. Skąd wziął się tutaj ten człowiek?
          - K - kim…? - Próbował wykrztusić z siebie słowa, ale drugi osobnik mu w tym przeszkodził.
          - Czyżbyś zmienił o mnie zdanie, kiedy przybrałem ludzką postać? - Książę od razu rozpoznał kpiący głos smoka, lecz i tak nie mógł się nadziwić temu, jak przystojny był ów mężczyzna. Szok sprawił, że nawet przestał się szamotać z łańcuchami.
Oto pierwsza część naszej wspólnej "pracy".
Mamy nadzieję, iż spodoba się jakiejś osobie.
Add a Comment:
 
:icontroja333:
troja333 Featured By Owner Jun 7, 2011
Ja też ce jesce! Ya-o-i! Ya-o-i! <skanduje pod domami autorek>
Reply
:icontroja333:
troja333 Featured By Owner Jun 7, 2011
Ja też ce jesce! My-chcemy-yaoi! <skanduje pod domami autorek>
Reply
:iconyaoi-hell:
yaoi-hell Featured By Owner Sep 14, 2011
Eee... <spogląda niepewnie>
Ale dlaczego "autorek"?
<Spogląda na Riotha> Eee... Misiek, czy ja o czymś nie wiem?

~XeonJeszcze wiele o mnie nie wiesz, Kotku. <Wyciaga kajdanki.> :evillaugh:

~RiothA tak na poważnie... Dziękujemy za komentarz i może coś ukarze się niedługo. ;)

~Xeon & Rioth
Reply
:iconjusoks:
jusoks Featured By Owner Jan 28, 2011  Hobbyist Traditional Artist
Łiii somczuś jest boski:love:
Macie świetne pomysły:D
Już nie mogę się doczekać C.D
Reply
:iconyaoi-hell:
yaoi-hell Featured By Owner Feb 15, 2011
Dziękujemy. Mieliśmy prawdziwą fazę, pisząc tę bajkę. Swoją drogą, muszę się w końcu zebrać i zbetować część drugą.
Jak mi się zechce, to zbetuję dzisiaj w nocy... Musze tylko przypomnieć Ryothowi by mnie pomęczył o to xD (Sam się nie zabierze xD)

Ostatnio brakuje nam pomysłów na bajki, a na tę nie mamy specjalnego pomysłu na kontynuację (utknęłyśmy rok temu)
Jeśli masz jakieś sugestie, o czym chciałabyś poczytać, to napisz ;3

Xeon
Reply
:iconjusoks:
jusoks Featured By Owner Feb 15, 2011  Hobbyist Traditional Artist
No to bierz się kobieto za betowanie:P

Hmm, wiem coś o tym:P,ale u mnie to bardziej też wynika z lenistwa^^;
Co do sugestii to na razie ich brak,ale może po pojawieniu się drugiej części mnie oświeci:D
Reply
:iconchika-seki:
chika-seki Featured By Owner Oct 2, 2010
Ja chem dalej, dalej ,dalej ,dalej ~! chce 2 paaaaart~! <skacze jak głupia z zacieszem na twarzy>
Reply
:iconyaoi-hell:
yaoi-hell Featured By Owner Oct 16, 2010
XD Sponio, będzie, będzie XD
Reply
:iconchika-seki:
chika-seki Featured By Owner Oct 17, 2010
łiiiiii~!
Reply
:iconradioactivejellyjar:
radioactivejellyjar Featured By Owner May 12, 2010
MI! *maniakalizm* MI SIĘ PODOBA. *wlepia gały w monitor, zakochując się coraz bardziej w ślicznym smoczusiu*
A gdzie druga częęęęść? *patrzy z nadzieją na autorki* Ja ciem drugą... *klap na zadku*
Reply
:iconyaoi-hell:
yaoi-hell Featured By Owner Oct 16, 2010
Cieszymy się ^-^
Musimy w końcu go narysować D;
Druga część będzie w tym tygodniu XD
Reply
:iconradioactivejellyjar:
radioactivejellyjar Featured By Owner Oct 17, 2010
Oooo! Super <3 To ja czekam niecierpliwie~!
Reply
Add a Comment:
 
×

:iconyaoi-hell: More from yaoi-hell


More from DeviantArtDetails

Submitted on
May 9, 2010
File Size
9.9 KB
Link
Thumb

Stats

Views
2,093 (3 today)
Favourites
3 (who?)
Comments
11
×